Noc Muzeów Daniłowiczowska 18 B

admin / Virtuti Artis wydarzenia / / 0 Comments / Like this
Noc Muzeów Daniłowiczowska 18 B

Noc Muzeów na Daniłowiczowskiej 18b. 20 maja będzie można przenieść się do czasów okupowanej Warszawy i wydarzeń sierpnia 1944 roku. W zabytkowym budynku dawnego Banku Polskiego oraz na dziedzińcu będzie się działa historia. Mury obecnej siedziby Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego są cichym świadkiem powstańczej przeszłości. Poprzez wystawę i filmy zostaną przywołane wspomnienia tamtych dni. A rekonstrukcje i inscenizacje niemal dosłownie przeniosą odwiedzających do Warszawy z lat 40-tych. Usłyszymy też o historii największego napadu na bank z czasów wojennych w całej Europie. Godziny 19.00 – 1.00 cofną czas o ponad 70 lat.
Organizatorami i Partnerami wydarzenia są:Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe, Centrum Mundurowe WPH
Grupa Historyczna “Zgrupowanie Radosław” , Studio Bank, Filmoteka Narodowa oraz Fundacja Virtuti Artis. Poza sugestiami inscenizacyjnymi, które zaproponowaliśmy w projekcie wystawy stałej dla WPH oraz pomocy w relacjach z mediami- naszym głównym wkładem jest audiobook z opowieścią o akcji Góral, która nagrana głosem Jacka Rozenka będzie przypominała o ładunku bohaterstwa, zorganizowania i wielkiej brawury Polaków .

Brawurowa akcja „Góral”. Przenieś się w do czasów okupowanej Warszawy. Noc muzeów w Reducie Banku Polskiego…. w.polityce.pl – (LINK)

facebook.com/jacek.rozenek.5/videos/796778740474945/

Dodaj komentarz